Čištění a sanitace výdejníku

Čištění a sanitace výdejníku

Co je to sanitace výdejníku?

Jedná se o důkladné vyčištění všech částí výdejníku, se kterými přijde voda do styku a to uvnitř i vně přístroje.

Proč se provádí?

Voda, kterou vám dodáváme, je čistě přírodním produktem. A to včetně všech bakterií, které obsahovat má a se kterými žijeme v symbioze. Tito naši malí kolegové však mají tendenci zachytávat se ve vodních cestách výdejníku a podílet se tak na vytváření takzvaného "plaku". Ten však může být živnou půdou pro bakterie, které nám neprospívají. Jsou obyčejně všude kolem nás ve vzduchu. Tam nám nevadí. Jakmile jim ale dáme potravu v podobě zmíněného plaku, mohou se začít nepřiměřeně rozmnožovat. Ale žádný strach. Lze tomu spolehlivě předejít pravidelnou sanitací. Stejně jako doma myjete nádobí, i váš výdejník je třeba občas vyčistit.

Jak často se má sanitace provádět?

Podle našich zkušeností a dle doporučení Státního Zdravotního Ústavu po třech měsících.

Kdo to má hlídat?Čištění a sanitace výdejníku

Nechte to na nás. Vedeme si důslednou evidenci sanitací a včas se vám připomene. Kromě toho na každý výdejník technik po sanitaci nalepí známku, ze které vyčtete, kdy by mělo další čištění proběhnout.

Jak sanitaci provádíte?

Za léta praxe, s přihlédnutím ke zkušenostem zahraničních kolegů a po konzultacich s hygieniky, jsme sestavili poměrně sofistikovaný a hlavně efektivní způsob sanitace. Stručně jej dělíme do tří kroků:

  • mokrá cesta - při které se za pomoci účinného dezinfekčního roztoku vyčistí vnitřní vodní cesty
  • ozonová cesta - v rámci které je do vodních cest speciálním zařízením vpuštěn na určitou dobu ozon. Ten slouží k likvidaci bakterií, které přežily mokrou cestu.
  • povrchové vyčištění zbaví nečistot trn, kornout, kohoutky, odkapávací misku a povrch výdejníku

Kdo a kde sanitaci provádí?

Sanitaci provádějí naši technici přímo u vás. Mají od nás potřebnou kvalifikaci, zdravotní průkaz a školení hygienického minima.

Kde si mohu sanitaci objednat?

Nejlépe prostřednictvím našeho eshopu výběrem položky sanitace.